Меню сайту
Untitled
ГОЛОВНА
ПРО БІБЛІОТЕКУ
СТРУКТУРА
КОРИСТУВАЧЕВІ
ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ
РОЖНЯТІВЩИНА
ФОТОГАЛЕРЕЯ

Категорії розділу
Події [774]
Наші видання [25]
Контакти

НАША АДРЕСА:

смт. Рожнятів

Площа Єдності 11

тел./факс: (03474) 2-09-91

e-mail: library_rozh@ukr.net

Ми в соціальних мережах


Календар
«  Жовтень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Форма входу
Статистика
     Історія районної масової бібліотеки сягає середини ХХ століття, проте відомостей про її утворення в 1940-1941 році не збереглося. Після війни територія Рожнятівщини була поділена на 2 райони: Рожнятівський і Перегінський. В 1946 році була створена Рожнятівська районна бібліотека (завідуюча Павлюк О.І.). Вся робота проводилась в рамках рішень Постанови „Про розвиток і відновлення народного господарства в післявоєнний період”.
     Приміщення районної бібліотеки складалося з 3-х кімнат – абонемент, читальний зал та дитячий відділ, штат – 3 працівники. Книжковий фонд становив 4741 примірників книг, було залучено до читання 569 читачів. Районною бібліотекою було організовано шість пересувних бібліотек в селах Сваричів, Н. Струтин, В. Струтин, Ясеновець, Дуба, Князівське. В районній бібліотеці розпочали шифрувати книги і розставляти їх згідно класифікації. Сільські ж бібліотеки розставляли фонд за інвентарними номерами. Каталогів ще не було створено.
     В 1951 році в штат районної бібліотеки введено посаду – зав. читальним залом. Розпочинається робота районної бібліотеки по методичному забезпеченню діяльності сільських бібліотек. 
     В травні 1959 року проходить об’єднання районів, внаслідок якого проходить скорочення штатів. З травня 1959 року завідуючим районної бібліотеки стає випускник Харківського інституту культури Штогрин І.Ф. В штат вводиться посада інструктора-методиста. В листопаді 1959 року кращі працівники бібліотек заносяться на районну дошку пошани. В зв’язку з ліквідацією Рожнятівського району в січні 1963 року проходить реорганізація сітки бібліотек. В кінці 1964 року знову утворюється Рожнятівський район, часті адміністративні зміни мали великий вплив на роботу бібліотек. Районна бібліотека на той час знаходиться в центрі селища. Проте приміщення тісне, вогке, темне, читальний зал прохідний. Методичний куток розміщений в книгосховищі. Бібліотеку очолює Книш У.С. В 1966 році виходить наказ про перехід працівників районних бібліотек на п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними, а в 1968 році згідно з Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС бібліотечним працівника підвищено заробітну плату до 60 карбованців. 
     1 вересня 1976 року створено централізовану бібліотечну систему Рожнятівського району. Централізація сприяла посиленню пропаганди книги, розвитку інформаційного довідково-бібліографічного обслуговування читачів, покращенню матеріально-технічної бази.
     З 1978 по 1994 рік директором ЦБС була Голубовська М.М. З 1994 по даний час бібліотечну систему району очолює Заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. Марійки Підгірянки М. В. Рибчак. 
     З 1994 року в районній бібліотеці відкрито постійно діючу виставку-вернісаж картин місцевого художника В. Харченка. 
  Сьогодні центральна районна публічна бібліотека є культурно-просвітницькою установою, центром інформаційного та бібліотечно-бібліографічного обслуговування читачів району, а також організаційно-методичним та координаційним центром для 44 бібліотек-філіалів. Співпрацює з бібліотеками інших систем і відомств, громадськими організаціями, підприємствами та установами району. 

         
    
Щорічно бібліотека надає послуги 2,5 тис. користувачам і видає близько 55 тис. документів.
 
АНОНСВідео про Рожнятів


Відео про бібліотеку


Retro бібліотека

Пошук

Архів записівСайти Рожнятівщини
Рожнятівська РДА
Рожнятівська районна рада
Рожнятівська селищна рада
Рожнятівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Рожнятівський БДЮТ

Бібліотеки області
ОУНБ ім.Франка
Обласна бібліотека для юнацтва
Обласна бібліотека для дітей
Богородчанська ЦРБ
Галицька ЦРБ
Городенківська ЦРБ
Долинська ЦРБ
Калуська ЦРБ
Коломийська ЦРБ
Косівська ЦРБ
Надвірнянська ЦРБ
Тлумацька ЦРБ
Тисменицька ЦРБ

Корисні лінки
Українська Бібліотечна Асоціація
Бібліотечному фахівцю
Бібліотечний інф.-освіт. портал


Copyright Рожнятівська публічна бібліотека © 2022
Розробка та супровід Русин Галина & КОМПІК ІФ