Історія районної масової бібліотеки сягає середини ХХ століття, проте відомостей про її утворення в 1940-1941 році не збереглося. Після війни територія Рожнятівщини була поділена на 2 райони: Рожнятівський і Перегінський. В 1946 році була створена Рожнятівська районна бібліотека (завідуюча Павлюк О.І.). Вся робота проводилась в рамках рішень Постанови „Про розвиток і відновлення народного господарства в післявоєнний період”.
Приміщення районної бібліотеки складалося з 3-х кімнат – абонемент, читальний зал та дитячий відділ, штат – 3 працівники. Книжковий фонд становив 4741 примірників книг, було залучено до читання 569 читачів. Районною бібліотекою було організовано шість пересувних бібліотек в селах Сваричів, Н. Струтин, В. Струтин, Ясеновець, Дуба, Князівське. В районній бібліотеці розпочали шифрувати книги і розставляти їх згідно класифікації. Сільські ж бібліотеки розставляли фонд за інвентарними номерами. Каталогів ще не було створено.
В 1951 році в штат районної бібліотеки введено посаду – зав. читальним залом. Розпочинається робота районної бібліотеки по методичному забезпеченню діяльності сільських бібліотек.
В травні 1959 року проходить об’єднання районів, внаслідок якого проходить скорочення штатів. З травня 1959 року завідуючим районної бібліотеки стає випускник Харківського інституту культури Штогрин І.Ф. В штат вводиться посада інструктора-методиста. В листопаді 1959 року кращі працівники бібліотек заносяться на районну дошку пошани. В зв’язку з ліквідацією Рожнятівського району в січні 1963 року проходить реорганізація сітки бібліотек. В кінці 1964 року знову утворюється Рожнятівський район, часті адміністративні зміни мали великий вплив на роботу бібліотек. Районна бібліотека на той час знаходиться в центрі селища. Проте приміщення тісне, вогке, темне, читальний зал прохідний. Методичний куток розміщений в книгосховищі. Бібліотеку очолює Книш У.С. В 1966 році виходить наказ про перехід працівників районних бібліотек на п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними, а в 1968 році згідно з Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС бібліотечним працівника підвищено заробітну плату до 60 карбованців.
1 вересня 1976 року створено централізовану бібліотечну систему Рожнятівського району. Централізація сприяла посиленню пропаганди книги, розвитку інформаційного довідково-бібліографічного обслуговування читачів, покращенню матеріально-технічної бази.
З 1978 по 1994 рік директором ЦБС була Голубовська М.М. З 1994 по даний час бібліотечну систему району очолює Заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. Марійки Підгірянки М. В. Рибчак.
З 1994 року в районній бібліотеці відкрито постійно діючу виставку-вернісаж картин місцевого художника В. Харченка. Сьогодні центральна районна публічна бібліотека є культурно-просвітницькою установою, центром інформаційного та бібліотечно-бібліографічного обслуговування читачів району, а також організаційно-методичним та координаційним центром для 44 бібліотек-філіалів. Співпрацює з бібліотеками інших систем і відомств, громадськими організаціями, підприємствами та установами району.
Щорічно бібліотека надає послуги 2,5 тис. користувачам і видає близько 55 тис. документів.