Меню сайту
Untitled
ГОЛОВНА
ПРО БІБЛІОТЕКУ
СТРУКТУРА
КОРИСТУВАЧЕВІ
ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ
РОЖНЯТІВСЬКА ОТГ
ФОТОГАЛЕРЕЯ

Категорії розділу
Події [850]
Наші видання [25]
Наші контакти

Площа Єдності 11

селище Рожнятів

Рожнятівська ТГ

Калуський район

Івано-Франківська область

тел./факс: (03474) 2-09-91

e-mail: library_rozh@ukr.net

Ми в соціальних мережах


Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Форма входу
Статистика
     Історія Рожнятівської районної масової бібліотеки сягає середини ХХ століття, проте відомостей про її утворення в 1940-1941 році не збереглося. Після війни територія Рожнятівщини була поділена на 2 райони: Рожнятівський і Перегінський. В 1946 році була створена Рожнятівська районна бібліотека (завідуюча Павлюк О. І.). Вся робота проводилась в рамках рішень Постанови „Про розвиток і відновлення народного господарства в післявоєнний період”.
     Приміщення районної бібліотеки складалося з 3-х кімнат – абонемент, читальний зал та дитячий відділ, штат – 3 працівники. Книжковий фонд становив 4741 примірників книг, було залучено до читання 569 читачів. Районною бібліотекою було організовано шість пересувних бібліотек в селах Сваричів, Н. Струтин, В. Струтин, Ясеновець, Дуба, Князівське. В районній бібліотеці розпочали шифрувати книги і розставляти їх згідно класифікації. Сільські ж бібліотеки розставляли фонд за інвентарними номерами. Каталогів ще не було створено.
     В 1951 році розпочинається робота районної бібліотеки по методичному забезпеченню діяльності сільських бібліотек. 
     В травні 1959 року проходить об’єднання районів, внаслідок якого проходить скорочення штатів. З травня 1959 року завідуючим районної бібліотеки стає випускник Харківського інституту культури Штогрин І. Ф.
     В зв’язку з ліквідацією Рожнятівського району в січні 1963 року проходить реорганізація сітки бібліотек. В кінці 1964 року знову утворюється Рожнятівський район, часті адміністративні зміни мали великий вплив на роботу бібліотек. Районна бібліотека на той час знаходиться в центрі селища. Проте приміщення тісне, вогке, темне, читальний зал прохідний. Методичний куток розміщений в книгосховищі. Бібліотеку очолює Книш У. С. 
     1 вересня 1976 року створено централізовану бібліотечну систему Рожнятівського району. Централізація сприяла посиленню пропаганди книги, розвитку інформаційного довідково-бібліографічного обслуговування читачів, покращенню матеріально-технічної бази.
     З 1978 по 1994 рік директором ЦБС була Голубовська М. М.
     За цей період бібліотеки популяризують літературу спільно із громадськими організаціями, політичними партіями, педагогічними колективами шкіл.
     В 1994 році в районній бібліотеці відкрито постійно діючу виставку-вернісаж картин місцевого художника В. Харченка
     З 1994 по 2019 рік бібліотечну систему району очолює Заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. Марійки Підгірянки М. В. Рибчак. 
     Районна бібліотека стала справжнім центром культурного життя району, арт майданчиком для виставок відомих митців, фотохудожників, майстрів народної творчості, місцем цікавих зустрічей та презентацій.
     З 1 жовтня 2019 року до кінця 2020 року Рожнятівську ЦБС очолювала Курташ Г. М.
     Внесла значний вклад у розвиток бібліотечної справи району, особливо роботи з дітьми, керівниками дитячого читання. Налагодила тісну співпрацю з духовенством, місцевою владою, шкільними та дошкільними закладами району, школами мистецтв та Рожнятівським БДЮТ.
       29 грудня 2020 року Рожнятівська централізована бібліотечна система припинила свою діяльність.  
     Рожнятівський район ліквідовано, Рожнятівську централізовану бібліотечну систему розформовано. Бібліотеки Рожнятівщини відійшли у Рожнятівську, Спаську, Дубівську, Перегінську, Вигодську, Долинську та Новицьку територіальні громади.

Згідно рішення сесії Рожнятівської селищної ради №59-3/2020 від 29 грудня 2020 року Рожнятівську центральну районну бібліотеку перейменовано на Комунальний заклад «Публічна бібліотека з філіями» відділу культури Рожнятівської селищної ради, затверджено cтатут КЗ «Публічна бібліотека з філіями» та мережу бібліотек Рожнятівської ТГ. КЗ «Публічна бібліотека з філіями» Рожнятівської селищної ради очолила Озаришин О. М..

Мережа бібліотек Рожнятівської ТГ:

  • КЗ "Публічна бібліотека з філіями" Рожнятівської селищної ради;
  • Бібліотека-філія для дітей смт Рожнятів;
  • Бібліотека с. Нижній Струтин;
  • Бібліотека с. Верхній Струтин;
  • Бібліотека с. Сваричів;
  • Бібліотека с. Рівня;
  • Бібліотека с. Слобода Рівнянська;
  • Бібліотека с. Топільське;
  • Бібліотека с. Камінь;
  • Бібліотека с. Вербівка;
  • Бібліотека с. Петранка.

     З утворенням мережі бібліотек Рожнятівської ТГ КЗ «Публічна бібліотека з філіями» залишилась центральною бібліотекою та творчою лабораторією для бібліотек ТГ, що надає всебічну допомогу бібліотечним фахівцям.

         Рожнятівська публічна бібліотека є центром громади і займає гідне місце серед інших закладів та організацій, відповідає очікуванням мешканців, працює не просто на задоволення потреб, але й на випередження їх очікувань. Саме в нашій бібліотеці відбуваються зустрічі з цікавими людьми: письменниками, художниками, композиторами, творчими людьми, народними умільцями. Бібліотека стала місцем зустрічей і для людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями, волонтерами, воїнами АТО/ООС, вона стала виставковою залою, де свої творчі роботи демонструють юні таланти та досвідчені майстри пензля. Саме в бібліотеці свої зустрічі організовують воїни-афганці, ліквідатори Чорнобильської трагедії, члени різних незалежних громадських організацій, товариств та об’єднань. За роки плідної праці бібліотекарі Рожнятівщини набули доброго досвіду співпраці з місцевою владою, депутатами, різними установами, громадськими організаціями, духовенством, закладами освіти і школами мистецтв, засобами масової інформації, спонсорами і меценатами. 

     Сьогодення ставить перед бібліотеками нові завдання, нові виклики. Із створенням територіальних громад бібліотечні установи і надалі відіграють роль культурно-освітнього центру громади. Незаперечним є той факт, що бібліотека нині потрібна кожному: і тим, кому не вистачає спілкування, і хто, навпаки, прагне затишку, тим, хто любить читати, і тим, хто шукає себе, тим, хто не має вдома комп’ютера, і тим, хто шукає однодумців. Оновлюються форми роботи, а суть залишається незмінною: бібліотека – центр інформації, спілкування, духовності і знань, психологічної реабілітації чи релаксу.​​​​​​

АНОНС



Відео про Рожнятів



Retro бібліотека



Пошук

Архів записів



Інтернет-сторінки ОТГ
Рожнятівська селищна рада
Рожнятівський ліцей
Відділ культури Рожнятівської селищної ради
Рожнятівська ДШМ
Рожнятівський БДЮТ

Корисні лінки
Українська Бібліотечна Асоціація
Бібліотечному фахівцю


Copyright Рожнятівська публічна бібліотека © 2024
Розробка та супровід Русин Галина & КОМПІК ІФ