Приміщення районної бібліотеки складалося з 3-х кімнат – абонемент, читальний зал та дитячий відділ, штат – 3 працівники. Книжковий фонд становив 4741 примірників книг, було залучено до читання 569 читачів. Районною бібліотекою було організовано шість пересувних бібліотек в селах Сваричів, Н. Струтин, В. Струтин, Ясеновець, Дуба, Князівське. В районній бібліотеці розпочали шифрувати книги і розставляти їх згідно класифікації. Сільські ж бібліотеки розставляли фонд за інвентарними номерами. Каталогів ще не було створено.
В 1951 році розпочинається робота районної бібліотеки по методичному забезпеченню діяльності сільських бібліотек.
З 1978 по 1994 рік директором ЦБС була Голубовська М. М.
Згідно рішення сесії Рожнятівської селищної ради №59-3/2020 від 29 грудня 2020 року Рожнятівську центральну районну бібліотеку перейменовано на Комунальний заклад «Публічна бібліотека з філіями» відділу культури Рожнятівської селищної ради, затверджено cтатут КЗ «Публічна бібліотека з філіями» та мережу бібліотек Рожнятівської ТГ. КЗ «Публічна бібліотека з філіями» Рожнятівської селищної ради очолила Озаришин О. М..
Мережа бібліотек Рожнятівської ТГ:
- КЗ "Публічна бібліотека з філіями" Рожнятівської селищної ради;
- Бібліотека-філія для дітей смт Рожнятів;
- Бібліотека с. Нижній Струтин;
- Бібліотека с. Верхній Струтин;
- Бібліотека с. Сваричів;
- Бібліотека с. Рівня;
- Бібліотека с. Слобода Рівнянська;
- Бібліотека с. Топільське;
- Бібліотека с. Камінь;
- Бібліотека с. Вербівка;
- Бібліотека с. Петранка.
З утворенням мережі бібліотек Рожнятівської ТГ КЗ «Публічна бібліотека з філіями» залишилась центральною бібліотекою та творчою лабораторією для бібліотек ТГ, що надає всебічну допомогу бібліотечним фахівцям.
Рожнятівська публічна бібліотека є центром громади і займає гідне місце серед інших закладів та організацій, відповідає очікуванням мешканців, працює не просто на задоволення потреб, але й на випередження їх очікувань. Саме в нашій бібліотеці відбуваються зустрічі з цікавими людьми: письменниками, художниками, композиторами, творчими людьми, народними умільцями. Бібліотека стала місцем зустрічей і для людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями, волонтерами, воїнами АТО/ООС, вона стала виставковою залою, де свої творчі роботи демонструють юні таланти та досвідчені майстри пензля. Саме в бібліотеці свої зустрічі організовують воїни-афганці, ліквідатори Чорнобильської трагедії, члени різних незалежних громадських організацій, товариств та об’єднань. За роки плідної праці бібліотекарі Рожнятівщини набули доброго досвіду співпраці з місцевою владою, депутатами, різними установами, громадськими організаціями, духовенством, закладами освіти і школами мистецтв, засобами масової інформації, спонсорами і меценатами.
Сьогодення ставить перед бібліотеками нові завдання, нові виклики. Із створенням територіальних громад бібліотечні установи і надалі відіграють роль культурно-освітнього центру громади. Незаперечним є той факт, що бібліотека нині потрібна кожному: і тим, кому не вистачає спілкування, і хто, навпаки, прагне затишку, тим, хто любить читати, і тим, хто шукає себе, тим, хто не має вдома комп’ютера, і тим, хто шукає однодумців. Оновлюються форми роботи, а суть залишається незмінною: бібліотека – центр інформації, спілкування, духовності і знань, психологічної реабілітації чи релаксу.