26 лютого 2012 року в бібліотеці-філії села Іванівка спільно із сільським клубом проведено літературну годину «Борця й співця в собі ти поєднала», присвячену 141-й річниці від дня народження української поетеси, письменниці Лесі Українки. На свято були запрошені вчителі та учні Іванівської ЗОШ І-ІІ ступенів, депутати сільської ради, читацький актив сільської громади. До уваги користувачів бібліотеки представлено розгорнуту книжкову виставку "Щирими словами до людей промовлятиму я...".
«Це талант наскрізь мужній, хоч не позбавлений жіночої грації і ніжності… Її поезія – то огнисте оскарження того гніту сваволі, під яким стогне Україна.» – такими словами Великого Каменяра Івана Франка розпочала літературну мандрівку життєвими і творчими стежками ведуча свята – завідуюча бібліотекою Людмила Миколаївна Гуць. Вона запросила гостей бібліотеки у царство мудрого й красивого, правдивого і цінного, сильного і ласкавого, доброго і мужнього поетичного слова Лесі Українки.
На святі також прозвучало, що ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявилися у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.
Читці Милів Оксана та Милів Леся з хвилюванням декламували вірші великої поетеси «До мого фортепіано», «Надія», «Конвалія», «Далі, далі від душного міста», «Я бачила, як ти хиливсь додолу», «Давня весна», «Мріє, не зрадь».
По особливому звучали в цей день українські народні пісні у виконанні народного аматорського вокального ансамблю "Русинка" Рожнятівського РНД (керівник – Леся Милів).
«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – боротьба». З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури.
|