Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо – українці.
Заплачте! Затужіть! Заголосіть!
Померлі люди стогнуть з тої днини,
Й благають: українці, донесіть
Стражденний біль голодної країни. З
гадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.
Ніна Виноградська
22 листопада 2013 року біля пам’ятного хреста «Борцям за волю України» працівники Рожнятівської центральної районної бібліотеки провели годину-реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій «Людської пам’яті мости».
Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.
Учнівська молодь Рожнятова поклала квіти до пам’ятного хреста «Борцям за волю України» і запалила свічі пам’яті жертв голодомору.
Отець-декан Володимир Тарас відправив панахиду за невинними жертвами голодомору і політичних репресій.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду 1932-1933 років.
Сьогодні 80-ті роковини голодомору в Україні. 1933 рік – найчорніший час в нашій історії. І до сьогодні боляче ступати стежками жахливої трагедії, яка сталася на благословенній землі квітучого українського краю. Ніде в світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших країн.
Олесь Гончар у передмові до книги Олександра Міщенка «Безкровна війна» писав: «… то була справді безкровна, нерівна, людоморська війна проти цілого народу, такого працьовитого, мирного й цілком безвинного. Вирішено було голодом виморити його, винищити розбратом, ворожнечею, розруйнувати спільність людську фізично й духовно. Вимирали ж цілі села не будь-як, а за стратегічним диявольським розрахунком, адже треба було підірвати саме коріння нації».
Селищний голова смт Рожнятів Василь Степанович Мацевко наголосив, що подібні людські трагедії не повинні повторитися. Ніде і ніколи!
Голова районної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Ярослав Юрійович Вишневський зазначив, що пам’ять про загиблих в роки голодомору 1932-1933 років має жити у наших серцях заради світлого майбутнього прийдешніх поколінь та процвітання рідної України.
Головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Рожнятівської РДА Віталія Попович декламувала власний вірш, написаний до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій.
|