1 листопада 2016 року у світлиці Рожнятівської районної бібліотеки пройшла година історичної пам’яті з нагоди відзначення 98-ї річниці утворення ЗУНР.
За доброю традицією розпочав зустріч молитвою отець Роман Наритник. Він проаналізував події 1918 року і зазначив, що перше листопада назавжди залишиться в українському житті однією з найбільших подій нашої історії.
Світлі постаті героїв, старшин і стрільців, які ціною свого життя обороняли західні кордони української землі, стали бойовим прикладом, вояцькою гордістю та джерелом національної традиції для майбутніх поколінь української нації. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про січових стрільців та героїв нинішнього часу, які віддали своє життя за незалежність України.
1 листопада 1918 року – день Великого Чину у Львові, що покликав до життя Західно-Українську Народну Республіку. Цікавий історичний екскурс у минуле зробив селищний голова селища Рожнятів, історик за освітою Василь Степанович Мацевко.
Голова районної ради Василь Ярославович Рибчак зазначив, що ЗУНР проіснувала недовго, але день 1-го листопада назавжди став символом невмирущої ідеї українців до свободи і незалежності.
Майбутнє України – це патріотична молодь. В цьому ще раз переконуєшся, слухаючи розумні слова і мудру оцінку листопадових подій 1918 року активних молодих людей Рожнятівщини – заступника голови районної ради Олега Володимировича Понайди та начальника служби у справах дітей Віталії Ярославівни Попович.
З нагоди відзначення 98-ї річниці утворення ЗУНР в бібліотеці організовано книжкову виставку «Незабутній листопад».
Прозвучали стрілецькі пісні у виконанні народного аматорського хорового колективу Союзу Українок (керівник Світлана Діденко, музичний керівник Ірина Русин).
На завершення відбулося активне обговорення подій минувшини і сьогодення.
Українська нація знайшла в собі сили, щоб воскресити потоптані ворогами-загарбниками ідеали визвольної боротьби, національної свідомості, відродити і розпалити вогонь тисячолітньої державницької традиції. В нинішньому часі воїни АТО продовжують ці традиції, захищаючи рідну землю від зазіхань ворога.
|