29 січня 2014 року український народ вшановує подвиг молодих юнаків, якому судилося стати знаковим для української історії.
До цієї славної річниці у світлиці районної бібліотеки проведено інформаційну годину «Крути - символ української мужності». Бібліотекарі Віра Семко та Ольга Боднар у своїх історичних довідках наголосили, що молоді патріоти в нерівному бою під Крутами показали справжній патріотизм, а безкорислива любов до Батьківщини могутніша від будь-якої зброї, внутрішніх чи зовнішніх погроз.
Зовсім юні київські студенти, курсанти та гімназисти у бою під Крутами боронили Вітчизну, незалежність. Світла історія про подвиг героїв Крут передавалась із уст в уста на протязі не одного десятка років. Їх величний подвиг набув безсмертя.
З нагоди відзначення цієї річниці в читальному залі районної бібліотеки для жителів громади організовано перегляд літератури «Крути – символ патріотизму».
Всім небайдужим, хто цікавиться цією темою буде корисною нова книга, яка надійшла у фонд районної бібліотеки – Сорока Ю. Бій під Крутами, що видана у 2013 році у Київському видавництві «Золоті ворота». Окрім детального опису історичних подій того часу, в книзі автор наводить факти, згадки очевидців бою, а також список встановлених учасників бою під Крутами. Науково-популярне видання подає справедливу оцінку подій, які відбулись на Чернігівщині 29 січня 1918 року, а у 2006 році навіть було встановлено пам’ятний знак на місці проведення бою. «Розпочавши аналіз із ситуації, яка склалась в охопленій революцією, а потім громадянською війною Російській імперії, спробуємо зрозуміти, що ж призвело до падіння Української Народної Республіки, і неупереджено поглянути на один із найбільш трагічних епізодів цього падіння – бій під Крутами» – пише у пролозі до книги автор.
Час нестримною ходою продовжує свій плин, але цей подвиг – приклад справжнього патріотизму і вчить нас жити як одна велика родина й сучасна нація, що має власну історію, поважає себе і здатна досягти найвищих цілей.
Про трагічні події початку 1918 року створено сотні полум’яних поетичних рядків, а славетний український поет Павло Тичина закарбував їх на скрижалях народної пам’яті так:
На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! –
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
|