30 cічня у бібліотеці села Берлоги проведено годину пам’яті «Його знає світ, та мало знають односельчани», яка присвячена уродженцю села Берлоги Рожнятівського району, українському бібліографу, письменнику, публіцисту Івану Омеляновичу Левицькому. На заході були присутні актив громади села, юнацтво.
Іван Левицький (6 січня 1850, Берлоги – †17 січня 1913, Львів) – український бібліограф, письменник, публіцист. Зачинатель української бібліографії свої художньо-творчі експерименти та публіцистику підписував - як Іван з Берлог.
Завідувачка сільською бібліотекою Світлана Шмигельська ознайомила присутніх із біографією та навела цікаві відомості про життєвий і творчий шлях визначного бібліографа.
Вона, зокрема, сказала, що зародження та розвиток бібліографії, її формування тісно пов'язані з періодом нового часу в історії України: саме у XIX ст. з'явилася бібліографічна практика створення покажчиків літератури. У XIX – на початку XX ст. побачили світ праці, які визначаються як складові частини національної бібліографії. Створюючи бібліографічні покажчики, І. О. Левицький враховував історичну специфіку України, що була поділена між різними державами, і на території якої можна було друкуватися не лише українською, а й іншими мовами.
І до нині не втратили наукового значення бібліографічні покажчики Івана Левицького: «Галицько-руська бібліографія XIX століття» та «Українська бібліографія Австро-Угорщини». Вони становлять великий інтерес для дослідників. Це, зокрема, цікаві відомості про письменників М. Шашкевича, І. Франка, М. Павлика, О. Кобилянську, Ю. Федьковича, багатьох діячів театру. Праці І. Левицького вирізняються повнотою описань, точністю та ґрунтовністю.
3 лютого у храмі Пресвятої Богородиці місцевий парох о. Роман Наритник відправив панахиду з нагоди 100-річчя з дня смерті І. О. Левицького, пригадав парафіянам біографічні дані знаменитого земляка, а також запропонував встановити в селі меморіальну дошку на честь знаменитого земляка. Представники місцевої влади активно підтримали дану пропозицію.
|