Чорнобиль... Це слово стало символом печалі й скорботи, символом покинутих домівок і трагедії, що сталася 35 років тому… 26 квітня 2021 року біля каплички «Пам’яті жертв Чорнобильської трагедії 1986 року» в Рожнятові працівники публічної бібліотеки спільно з Народним домом провели годину-реквієм «Не затирає час зчорнілі сліди Чорнобиля…».
![](/_nw/9/s80596742.jpg)
Отець Степан Твердохліб відправив панахиду за жертвами Чорнобильської катастрофи. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації наслідків аварії, та всіх жертв Чорнобильської катастрофи.
![](/_nw/9/s16288617.jpg)
Велика шана і подяка кожному ліквідатору наслідків страшної аварії, які мужньо стали на боротьбу з вогняним пеклом. Дякуємо всім хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Тоді, 35 років тому, чорнобильці-ліквідатори почали літопис всенародного подвигу. Голова районної організації «Спілка Чорнобиль» Іван Павлович Дженджера в своєму виступі наголосив на тому, що хоч Рожнятівський район ліквідовано, спілка залишиться в такому ж складі і буде далі функціонувати. Він щиро подякував всім, хто долучився до будівництва каплички, в якій тепер чорнобильці щороку вшановують і згадують молитвою ліквідаторів, які не зустріли цю весну.
![](/_nw/9/s84383926.jpg)
Голова Рожнятівської селищної ради Василь Ярославович Рибчак подякував ліквідаторам за подвиг, самопожертву у боротьбі з пекельним атомом та побажав усім здоров’я, родинного благополуччя та привітав з прийдешніми Великодніми святами.
![](/_nw/9/s56689341.jpg)
Зараз ми перебуваємо в часі Великого посту, роздумуємо про той шлях, який пройшов Божий Син. Людина аналізує своє життя, приводить в порядок тіло і душу. В цей день прозвучали духовні пісні «Стоїть Марія», «Боже, великий єдиний» у виконанні народного аматорського родинного вокального ансамблю «Русинка» Рожнятівського Народного дому (керівник Леся Милів), які ще раз нагадають нам, що потрібно жити за Законами Божими в гармонії з самим собою і навколишнім світом.
Пречиста Діво, збережи цей світ,
А в ньому нашу рідну Україну.
Сади і гори, ріки і моря,
Птахів, тварин, рослини і людину.
Подай у душі доброго вогню –
Хай воскресає світ животворящий,
Хай до нащадків озоветься пращур,
Хай древній рід збере свою рідню.
Очисть від скверни воду нам і кров,
Хай доля нас завчасно не займає...
Пошли нам, Боже, згоду і любов
І той вогонь, що в світі нас тримає.
Усім хто є, усім, хто буде,
Даруй здоров’я, чистоту і вроду.
Щоб їх ім’я, а в імені – любов
Передавалися від роду і до роду.
|