В останній місяць весни, коли земля вкривається травами і квітами, коли стоять прекрасні дні і літо стукає у двері, Україна відзначає світле та красиве свято – День Матері.
У слові «мама» закладено особливий глибинний зміст. Немає в цілому світі святішої і кращої «професії», ніж материнство. Це – дар Божий, вічне джерело буття людського, основа сім’ї, роду і народу.
З нагоди цього свята Рожнятівська публічна бібліотека в рамках проєкту «З народної криниці» підготувала і видала краєзнавче видання «Не згасне світло маминої пісні», де вміщено народні пісні, авторські пісні записані з уст жительки села Сваричів Поташник Олександри Петрівни.
Протягом всього життя Олександра Петрівна була і залишається активною учасницею художньої самодіяльності, часто виступала на шкільній, сільській сценах. Любов до поезії також знайшла своє місце у її доброму серці. Олександра Петрівна пише чудові вірші і пісні.
ЇЇ поезія – зізнання у любові до отчого дому, рідного села, це світлі почуття до батьків, це проникливі рядки про природу отчого краю, про вірність і любов, це щире уболівання за долю України:
Якщо хатина вбрана рушниками,
А на столі пахучий хліб лежить,
Якщо ти пам’ятаєш пісню мами
То Україна живе і буде жить!
«Надвечір'я моє» О. Поташник
І сьогодні Олександра Петрівна активна учасниця і солістка народного аматорського колективу «Надвечір’я» с. Сваричів (керівник Світлана Рибчак). Багато авторських віршів п. Олександри стали піснями, які виконує колектив «Надвечір’я».
Пісня – совість народу. Від діда-прадіда вона передається, як нетлінна духовна спадщина, що не потребує ніякої корекції. Повернути пісню народу – наше історичне покликання.
У кожному селі, у кожній родині співали свої улюблені пісні, берегли традиції. У наш час поволі стирається з пам’яті цей золотий скарб нашого народу. З метою збереження та популяризації пісенного мистецтва, розмаїття народного фольклору, традицій бойківської землі створено дане видання.
|