«Істинно: Хвильовий. Сам хвилюється і нас усіх хвилює, п'янить і непокоїть, дратує, знесилює і полонить. Аскет і фанатик, жорсткий до себе і до інших, хворобливо вражливий і гордий, недоторканий і суворий, а часом – ніжний і сором'язливий, химерник і характерник, залюблений у слово, у форму, мрійник», – так у 1928 році писав літературознавець Володимир Коряк.
13 грудня минає 130 років з дня народження одного з основоположників пореволюційної української прози Миколи Хвильового, справжнє прізвище Фітільов.
Микола Хвильовий – український прозаїк, поет, публіцист, політичний діяч, один з найвідоміших представників Розстріляного відродження, ідейний натхненник гасла «Геть від Москви!».
Важко переоцінити роль Хвильового в створенні й діяльності об'єднань українських письменників того часу – це і Всеукраїнська Федерація Пролетарських Письменників і Митців, і «Гарт», згодом студія «Урбіно» та врешті ВАПЛІТЕ.
Микола Хвильовий – борець українського слова, ідейник української культури. Як згадувала Лариса Смаковська, кузина письменника, з якою він ріс, у перервах між заняттями – Микола читав їй поезії Шевченка та інших українських поетів – напам’ять і доброю українською мовою.
До 130-річчя з дня народження Миколи Хвильового працівники Рожнятівської публічної бібліотеки організували книжкову виставку «Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно Україну?»
|