Краєзнавчий фонд Рожнятівської публічної бібліотеки поповнився новим виданням. Це книга «Ріпне – нафтова столиця Підгір’я. Спогади», яку подарували книгозбірні її автори Павліна Литвин (Василишин) і Святослав Литвин. Цю книгу по праву можна назвати унікальною. Це, мабуть, перше видання про мальовниче село, яке здавна називають столицею ріпників, село, де бере початок нафтовидобування на Прикарпатті.
У книзі відтворено сторінки історії прекрасного і давнього села Ріпне, колись Ропне. При написанні книги опрацьовано багато архівних матеріалів, спогадів старожилів, ветеранів-нафтовиків, зібрано великий матеріал про розвиток і процвітання села, зокрема Ріпненського нафтопромислу за Австрії і Польщі. Також читач знайде в книзі інформацію про соціально-економічні і культурно-освітні зміни, про життя людей під окупацією німців і совітів, і, на жаль, повільний занепад нафтопромислу. У розділі «З надією на відродження» автори книги висловлюють обережний оптимізм і сподівання на майбутній промисловий розвиток села і перетворення його на перлину сучасного нафтовидобутку Підгір’я.
Автори ставили собі за мету не лише розповісти широкому загалу співвітчизників про село Ріпне, а й показати його значну роль у минувшині краю. Саме завдяки вмілому поєднанню великих зусиль авторам вдалося створити краєзнавчу книгу новітнього зразка, унікальність якої полягає в гармонійному поєднанні її різноплановості, універсальності змісту, оригінальності структури й естетично привабливого художнього оформлення. Книга ілюстрована унікальними світлинами з приватних архівів, а також фотокопіями картин художника Володимира Харченка, який так багато малював, подорожуючи з мольбертом околицями Ріпного.
Колектив Рожнятівської публічної бібліотеки висловлює слова щирої подяки авторам книги відміннику народної освіти Павліні Литвин (Василишин), Святославу Литвину та упоряднику видання Івану Василишину за велику краєзнавчо-пошукову роботу, щирість душі та щедрий дарунок для бібліотеки. Щиро радіємо, що нове унікальне видання стане вагомим доповненням до безцінного краєзнавчого фонду нашої книгозбірні.
|