27 листопада 2013 року працівники Рожнятівської центральної районної бібліотеки організували книжкову виставку «Усі мої думки тобі, народе вільний, і пісня серця, музика душі тобі!» та провели для користувачів кафедри юнацтва бесіду біля виставки «Згадайте предків своїх, щоб історія перед вами не згасла…» до 150-річчя від дня народження видатної української письменниці Ольги Кобилянської.
Ольга Кобилянська – класик української літератури кінця ХІХ-поч. ХХ століть, гірська орлиця нашої літератури, сучасниця Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, Осипа Маковея.
В українську літературу ввійшла, пройшовши тернистий шлях, сповнений наполегливої праці. Кращі її твори перекладено багатьма мовами та екранізовано. Своїми повістями, оповіданнями, новелами і публіцистичними статтями вона зайняла гідне місце в українській літературі.
З особливим захопленням молоді люди слухали про документально-постановочний фільм «Valse Brillante. Ольга Кобилянська», що у рамках святкування 150-річчя від дня народження письменниці створила студія «ВІАТЕЛ» за сприяння Земляцтва буковинців м. Києва «Буковина». Цей фільм є продовженням відомого серіалу «Гра долі» і розповідає про життя, про долю, про кохання Ольги Кобилянської та про єдине оповідання, яке вона не записала – «Valse Brillante».
Пройшли роки, та час нічого не заподіяв її творам, а тільки утвердив їх у нашому народі, приніс їх у новий світ такими ж великими, самобутніми і неповторними. Дороге і близьке слово Ольги Кобилянської нам, її нащадкам.
"Книжки виходили не на широку дорогу: вузькими й тернистими стежками пробивались вони до людей, до читачів своїх, їх перепиняли, їм перетинали шлях, з рук людини виривали.
Тільки тепер осяяв їх ласкавий промінь. Тільки тепер нам милі світлі дні. Дивлюся на все довкола – і скільки справдилось моїх мрій! Омріяна людина щастя відшукала. Для жінки-страдниці, за чиє горе моє серце скипало кров'ю, відкрився світ, розвіялась пітьма. Земля, полита потом, зазеленіла рясно, на ній буяють найпринадніші квіти: освіта, вільна праця, культура для люду, що стільки літ страждав. І книжка – найдорожчим подарунком стала дитині, що матір з роботи жде, тій дівчині, що у прислузі коротала молоді роки, навіть дідові, що ось лише прозрів".
ОЛЬГА КОБИЛЯНСЬКА
|