24 листопада 2017 року працівники Рожнятівської центральної районної бібліотеки провели годину-реквієм пам’яті жертв Голодомору «Відгомони голоду – в кожному з нас, в нащадках тих, хто вижив…».

Невинні жертви Голодомору 1932-1933 років варті частинки серця справжнього українця, варті пошани кожного, хто може назвати себе Людиною! В цей день до бібліотеки прийшли ті люди, яких і нині болить незагоєна рана українського народу в часи страшного голоду, що пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.
Отець-декан Василь Пастух та військовий капелан отець Іван Креховецький розпочали годину-реквієм молитвою і словами шани і скорботи про мільйони людей, які в ті жахливі часи просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не раділи й не плакали, не жили… Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять невинно убієнних, замордованих страшним голодом.

В бібліотеці організовано книжкову виставку «Не забуваймо тих, хто хотів жити…». У знак шани і скорботи біля виставки на столику, покритому чорною хустиною, запалили свічу пам’яті жертв Голодомору, поставили колоски жита-пшениці і чорний хліб, адже саме в голодні роки люди взнали ціну життя, яка може бути лише в одній крихітній зернині.

Не стримуючи сліз, присутні переглянули відеосюжети «Пам’яті жертв Голодомору»; «Вічна пам’ять всім жертвам Голодомору!» на пісню «Голодомор» у виконанні автора музики і слів Анатолія Салогуба та уривок із реквієму «Голодомор» на пісню «Мамо, я скоро помру» у виконанні Ніни Матвієнко.
Надзвичайно проникливо і хвилююче прочитано уривок про страшну чуму Голодомору із роману Світлани Талан «Розколоте небо», де авторка малює картину невеличкого села Підкопаївка на Луганщині, яке стало філією пекла, якою у той час стала більша частина України.

Згадавши страшні події та жахіття 1932-1933 років на Україні, вшанувавши пам’ять жертв Голодомору, розкривши тему голоду в художній літературі, бібліотекарі закликали всіх долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічу пам’яті жертв Голодомору» завтра о 16:00 годині, в останню суботу листопада.
|