25 липня 2018 року у світлиці Рожнятівської центральної районної бібліотеки відбулося відкриття виставки картин «Живопис» художника, члена Національної спілки художників України, учасника обласних, Всеукраїнських, міжнародних та персональних художніх виставок Миколи Качура. Не один рік художника і районну бібліотеку об’єднують добра співпраця і партнерство, а подаровані митцем картини стали достойною окрасою бібліотечної світлиці.
У художника своя неповторна система цінностей та цікава творча манера. Велич Карпат, самобутність гірських полонин, мелодика Бойківщини – все це створене пензлем на полотнах митця. На виставках пана Миколи ми часто бачимо картини із зображенням церков і монастирів. Десь зненацька, постає велична споруда старовинної церкви, Божого храму, що височіє над мальовничим селом. Художник уміло поєднує урочистість храмів і звичайну сільську буденність. Ці картини випромінюють духовне світло. Тому ця виставка приурочена до такої поважної дати – 1030-ти річчя хрещення Київської Русі-України.
Розпочав творчу зустріч молитвою і словом Божого Благословення отець-декан Василь Пастух. Священик подякував митцю за прекрасні картини на духовну тематику, де постають величні храми, наші церкви, монастирі, та зазначив, що від полотен віє теплом і світлом.
Творчість художника Миколи Качура викликає захоплення, дивує своєю різнобарвністю і закликає серед буденної суєти зазирнути у світ прекрасного. Художник зазначив, що своє натхнення черпає з неповторних карпатських пейзажів, мальовничих краєвидів і доброго оточення. Більшість з картин, за словами митця, народжуються на пленерах на природі, звідси такий насичений і сонячний колорит полотен. Микола Романович розповів про участь в обласних, Всеукраїнських, міжнародних виставках, про свої персональні виставки, подякував всім, хто долучився до організації мистецької зустрічі, подякував за щирі і теплі слова.
Як художник Микола Качур відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Нещодавно книжковий фонд районної бібліотеки поповнився цікавим і рідкісним двомовним виданням «Збірка мистецьких творів Художнього Музею Тараса Шевченка у Пекіні». Працівники бібліотеки розповіли, що на 416-ти сторінках каталогу подається інформація про виставку колекційних робіт видатних майстрів України, що експонуються в Художньому Музеї Тараса Шевченка у Пекіні, що дане видання – це великий вклад у популяризацію творчості Кобзаря, що у розділі «Олійний живопис» даного видання подається біографічна довідка та репродукція картини «Перші дні літа» нашого краянина, талановитого художника Миколи Качура.
У неперевершеному виконанні Мар’яни Мельник прозвучали пісні «Київська Русь», «Моя Україна», «Пісня солов’їна».
Своїми думками і враженнями поділилися художниця, викладач Рожнятівської дитячої школи мистецтв Тетяна Гулянич; фотомитець, громадський діяч, головний лікар обласного дитячого санаторію «Ясень» ім. митрополита Андрея Шептицького Зіновій Васильків; заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Яковина; селищний голова селища Рожнятів Василь Мацевко; начальник Державної казначейської служби в Рожнятівському районі, керівник Рожнятівського РК профспілки працівників державних установ Ольга Дмитришак.
Подякували Миколі Романовичу за вагомий внесок у розвиток мистецтва нашого краю, побажали здоров’я, натхнення, радості, плідної праці на мистецькій стежині і багато нових персональних виставок в Україні і за її межами та вручили грамоту від відділу культури і подяку від районної бібліотеки начальник відділу культури РДА Володимир Феліксович Борович і директор Рожнятівської ЦБС, заслужений працівник культури України Марія Василівна Рибчак. Марія Василівна також подарувала митцю бібліотечне видання «Рожнятівщина в легендах та переказах», інформаційну довідку «Живопис Миколи Качура. Слово про художника».
Шановні краяни!
Запрошуємо всіх бажаючих завітати до світлиці Рожнятівської центральної районної бібліотеки і переглянути прекрасну виставку картин Миколи Качура «Живопис»
|