Щороку з настанням весни ми перебуваємо в очікуванні світлого свята – Воскресіння Господнього. Воно оповите безліччю біблійних історій і оповідей. І кожен з нас, незалежно від віку, чекає його з нетерпінням. Чекає і готується. До святкового приготування всі підходять по-різному. Одні просто випікають святкові паски, а інші починають готуватися задовго до настання Великодня. А Рожнятівська центральна районна бібліотека, виконавши в черговий раз функцію виставкової зали, представила на огляд своїх користувачів справжній писанковий рай.
Тут з 15 квітня 2016 року діє виставка творчих робіт присвячена Світлому Празнику Христового Воскресіння «Розквіта Великдень яблуневим цвітом». На виставці представлені роботи, виконані вихованцями гуртків «Фантазія» і «Народна Творчість Нижньострутинської ЗОШ І-ІІІ ст., а також і авторські роботи керівника гуртків Наталії Богданівни Андибур.
Здавна люди розписували писанки, створюючи особливі методики і використовуючи в основному натуральні пігменти. В даний час існує безліч способів прикрасити великодні яйця своїми руками. Багатьма з них володіє і вчить цієї майстерності своїх маленьких вихованців Наталія Андибур.
Милують око і тішать своєю неповторною красою представлені на виставці авторські роботи Наталії Богданівни, що символізують передчуття світлого Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа. Тут особливе місце займають писанки, виконані у різноманітних техніках: крапанки, розмальованки, бісерки, писанки-вишиванки, писанки з ниток. Крім справжніх, розписані і розмальовані дерев’яні яйця, вони оздоблені технікою «декупаж», «холодний фарвор», «квілінг», кольорова стрічка, віск, метал.
Як стверджує майстриня Наталія Богданівна, – «Кожна робота особлива і дорога для мене, в кожну вкладаю частинку своєї душі і любові. Безперечно, щоб виготовити кожен експонат потрібні не тільки дарований Богом талант, але і важка наполеглива праця, терпіння, і – час, якого так нам усім бракує. Ще є багато задумів, хочеться побільше своїх умінь передати своїм вихованцям, прищепити їм любов до нашого українського писанкарства та декоративно-прикладного мистецтва».
Зачаровують вишуканістю представлені на виставці авторські та колективні роботи – прикраси та букети з холодного фарфору та полімерної глини. Такий вид декоративного мистецтва прийшов в Україну порівняно недавно, але вже набув значної популярності. «І діти і дорослі з захопленням займаються цим рукоділлям,» – наголошує Наталія Андибур.
Широко представлено на виставці і королівське рукоділля – вишивка стрічкою, роботи з квілінгу.
Та, мабуть, справжнім відкриттям для багатьох є незвичайні роботи виконані у техніці мальтійського рукоділля – ганутель.
До слова, батьківщина ганутелі – середземноморський острів Мальта. Це ексклюзивне рукоділля було винайдено в монастирях Середземномор’я і до цих пір зберігається там у своєму первозданному вигляді, як мистецтво виготовлення квітів для церковного вівтаря. Відродження мистецтва ганутелі почалося зовсім недавно — в дев’яності роки ХХ століття. І це не дивно справжні мальтійські прикраси витончені, легкі і приголомшливо красиві.
Привертають увагу і великі колективні роботи вихованців гуртків на тему «Заспівай в Україні, Райська Птахо», які виконані у техніці квілінгу та «вишивка кольоровою стрічкою».
Користувачі бібліотеки з задоволенням переглядають виставку, а свої враження залишають в альбомі відгуків.
Нових творчих задумів, виставок вам Наталіє Богданівно та вашим юним вихованцям!
|