У травневу пору буяння весняних фарб, квітів в садах і на клумбах, пишної зелені навкруги, дзвінкого співу птахів, чистого зоряного неба вночі і ніжних світанків вранці, Рожнятівщина відзначила День матері.
Мама – берегиня роду, її ласка гріє нас усе життя. Немає вищої любові за материнську. Мудрість нашого народу поставила слово «Мати» поруч із великим словом «Мати Божа» – Пречиста Діва Марія, яку величаємо і просимо в Неї опіки. Без мами немає життя на землі. Мати годує дітей, як земля людей. Рідну землю, край, де ми народилися, звідки беруть початок наші життєві стежки, Батьківщину ласкаво називають Мати-Земля. Тому цей світлий весняний день – це данина шани, поваги і любові до Рідної Мами, Матері Божої та Матері-Землі.
В народі кажуть: «Нема цвіту білішого, як цвіт на калині, нема в світі ріднішого, як мати дитині». Саме під такою назвою районна бібліотека організувала книжкову виставку у фойє Рожнятівського Народного дому, яку переглянули запрошені жінки-матері, всі гості та учасники святкового концерту до Дня матері.
У бібліотечній світлиці сектор краєзнавства організував книжково-ілюстративну виставку «Образ матері в поезії наших земляків». Користувачі бібліотеки з цікавістю переглядали її і читали біля виставки вірші наших земляків: «Виший ми, мамо, сорочку» Любомира Михайліва, «Мамина молитва» Оксани Тебешевської, «Мамине літо», «Щось є у матері від травня» Лесі Шмигельської, «Мама розсипала сонце», «Не нагадуйте, мамо, про осінь…» Наталії Данилюк та інші.
Минають роки, а мамине добре слово вічно живе у наших серцях. Крізь роки воно озивається червоною калиною в лузі, стрункою тополею в полі, кучерявою вербою над водою, білокорою берізкою, вишневим цвітом, солов’їною мовою, пахучістю трав… І де б ми не були, нас завжди зігріває материнська ласка і любов.
Любі матері! Доброго Вам здоров’я, земного щастя, любові і поваги від дітей. Хай біда й горе ваші родини обминає, а Мати Божа вас охороняє.
|