1 квітня відзначаємо Міжнародний день сміху. Це день щирого сміху, добрих жартів, гарного настрою, позитивних емоцій. Це свято всіх веселих людей з прекрасним почуттям гумору. Сміх продовжує життя, а щира усмішка прикрашає кожного з нас. Потрібно до всього ставитися з гумором і не приймати близько до серця, треба вміти посміятися над собою, з посмішкою приймати навіть складні ситуації та з оптимізмом дивитися на світ. Посміхайтеся частіше, даруйте радість всім навколо і тоді кожен день буде яскравим та веселим!
У Міжнародний день сміху працівники Рожнятівської публічної бібліотеки підготували для Вас добірку гуморесок, усмішок і жартів від жителя села Сваричів Василя Савчука. Поет-гуморист у жартівливій віршованій формі змальовує кумедні ситуації, бувальщини, підмічені в нашому буденному житті – на роботі, в побуті, в сім’ї.
Щорічно 27 березня відзначається Міжнародний день театру. З нагоди відзначення професійного свята митців сцени працівники Рожнятівської публічної бібліотеки підготували експрес інформацію про українську акторку театру, заслужену артистку України Лідію Миколаївну Данильчук.
Лідія Данильчук – акторка «Театру у кошику», заслужена артистка України, лауреатка театральної премії ім. Івана Котляревського (2003); міжнародних фестивалів моновистав – Вроцлав (2001, 2004, 2007), Чикаґо (2005), Єреван (2007); обласної премії ім. Бориса Романицького (2008); мистецької премії БРОНЕК (2012).
19 березня 2021 року одній з найвідоміших українок сучасності, легендарній поетесі, прозаїку, громадській діячці Ліні Костенко виповнюється 91 рік. Вона стала живим класиком в літературі, бо своїм життям і творчістю утверджує благородство вищих мистецьких принципів.
Безкомпромісна, принципова, вимоглива, горда, справедлива, правдолюбна, безстрашна, сильна духом, смілива, часом різка, гостра, як бритва, з блискавичною реакцією і неабияким почуттям гумору – все це про Ліну Костенко. В своїй поезії вона художньо осмислює загальнолюдські цінності, спонукає задуматись над тим, що залишає по собі людина.
У ці березневі дні минає 207 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, художника, мислителя, палкого патріота України. Ім’я Тараса яскравою перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Шевченкове слово, його поетична мова запалювали серця мільйонів патріотичним вогнем, він перетворив українське слово на чисте золото поезії.
Тарас Григорович Шевченко… Без його імені не можна уявити нашої літератури і культури, нашої країни. Його творчість невмируща, його слова актуальні і сьогодні.
Вірші Тараса Григоровича Шевченка знають діти і дорослі, адже «Кобзар» – це друга Біблія для українців. Розгортаєш його і: «Ну що б, здавалося слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, як їх почуєш…». І слова Шевченка – справді особливі, зокрема тим, що актуальні й досі.
9 березня 2021 року минає 207 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм впевненості, незламності, непохитної віри у власні сили. Ім’я Тараса відоме далеко за межами нашої країни, його творчість не залишає байдужим нікого. Геній українського народу, Великий Кобзар, чудовий лірик, вражаючий художник, незабутній письменник, незрівняний поет…
З першим свіжим подихом весни оспівуємо ніжність і красу жінки - берегині роду людського, домашнього вогнища, родинного тепла і сімейного затишку. Чарівні жінки несуть любов у цей світ, наповнюють сірі будні яскравими барвами. Жінка - це прекрасна картина, вічна музика, добра казка, найкраще із чудес, це вінець всього, що викликає захоплення.
Рожнятівська публічна бібліотека видала інформаційну довідку «Шищак Андрій Юркович – ветеран і подвижник просвітянської ниви Рожнятівщини» до 100-річчя від дня народження активіста просвітницької ниви, активного громадського діяча, організатора українського хору на засланні в Казахстані, керівника хору вчителів і учнів, оркестру народних інструментів в Сваричівській школі, регента церковного хору, старійшини «Просвіти» Рожнятівщини Андрія Юрковича Шищака.
Рожнятівська публічна бібліотека продовжує отримувати книжкові подарунки. Нещодавно краєзнавчий фонд поповнився цікавим історико-краєзнавчим виданням «Моє Перегінське: історія і сучасність» Любові Бойко. Любов до історії і сучасності рідного краю спонукали вчительку початкових класів Перегінської ЗОШ №2 до видання цієї книги, на сторінках якої можна зайти пошуково-дослідницькі матеріали автора, архівні дані, спогади і розповіді односельчан, відомості з Інтернет-ресурсу, краєзнавчі розвідки інших авторів. Гортаючи книжку, можна дізнатися про смт Перегінське з далекої давнини, ще від початку заснування, до сучасності, про цікавих і талановитих людей, дізнатися чим відоме і славиться селище.
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки – однієї із центральних постатей в історії національної культури. Враховуючи важливість постаті Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки), Верховна Рада України проголосувала за Постанову про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки на державному рівні.