29 липня 2020 року Україна на загальнодержавному рівні відзначає 155 років з дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Готуючись до цієї знаменної дати працівники Рожнятівської центральної районної бібліотеки підготували онлайн презентацію «Підлюте – резиденція митрополита Андрея Шептицького».
На мальовничих, оповитих легендами і переказами теренах Рожнятівщини, неподалік села Осмолода під горою Люта, знаходиться місцина, де свого часу найбільше любив відпочивати український релігійний діяч, граф, митрополит Української греко-католицької церкви Андрей Шептицький. «Кедрова палата», яку він там відновив, тісно пов’язана з історією УГКЦ. Підлюте, як і церква, було знищено та понівечене в часи комунізму, а потім - ніби воскресло з попелу у незалежній Україні.
29 липня 2020 року виповнюється 155 років від дня народження митрополита Андрея – графа, єпископа Української греко-католицької церкви, а з 17 січня 1901 року – Митрополита Галицького та Архієпископа Львівського, предстоятеля УГКЦ, який за час свого служіння значно розбудував Греко-Католицьку Церкву як в Україні так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, Андрей Шептицький щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які однак не часто відвідував.
Ідучи дорогою Ісуса Христа, щиро пронизаний любов'ю до ближнього, усе своє життя, митрополит розвивав доброчинну діяльність, допомагаючи сиротам, хворим, бідним, фундуючи установи, які згладжували людську недолю та вбогість.