6 жовтня 2022 року у світлиці Рожнятівської публічної бібліотеки знову було гамірно і весело. Учні Рожнятівського ліцею та діти внутрішньо переміщених осіб зібралися на майстер клас. Під керівництвом педагога-волонтера Наталії Гуць, педагога Наталії Шайко, психолога Оксани Гаєвської діти розвивали свої творчі навики, вирізали смайлики, спілкувалися, знайомилися з новими книгами в бібліотеці.
5 жовтня 2022 року в Рожнятівській публічній бібліотеці відбулась виробнича нарада. Працівники бібліотек-філій сіл Верхній Струтин, Нижній Струтин, Сваричів, Рівня, Слобода Рівнянська, Топільське, Камінь, Вербівка, Петранка зібралися для того, щоб обговорити деякі робочі моменти, поділитися досвідом. Розпочала виробничу нараду директор Рожнятівської публічної бібліотеки Оксана Озаришин. Основна увага на робочій зустрічі акцентувалась на роботі бібліотек у часі війни, підготовці до опалювального періоду та організації заходів до Дня захисника і захисниці України.
Працівники відділу інформаційних технологій, краєзнавства та соціокультурної роботи Ніна Шищак, Галина Фреїшин, Сергій Христонько надали консультації та практичну допомогу працівникам бібліотек-філій у веденні та наповненні інформацією інтернет-сторінок та бібліотечних груп у соціальних мережах.
30 вересня 2022 року у світлиці Рожнятівської публічної бібліотеки відбулася зустріч з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, Міжнародного дня музики і Дня вчителя «Працюємо для України, заради людей, для нашої перемоги!». Цього року своє професійне свято ми відзначаємо в часі війни. Дякуємо Богу за можливість зібратися разом!
Разом – ми сила! Ми обов’язково переможемо всіх ворогів, бо нас обороняють сильні, сміливі, мужні, відважні, незламні, найкращі люди нашої країни! Надійно і мужньо стоїть на обороні України наш колега викладач Рожнятівської дитячої школи мистецтв Василь Сагайдак. Наш захисник! Наша гордість! Дякуємо кожному захиснику і захисниці за тишу і спокій! За синє небо за вікном! За можливість жити у своїй хаті, працювати, ходити рідними стежками, обіймати своїх дітей!
З початку березня 2022 року художник, графічний дизайнер Рожнятівської публічної бібліотеки Владислав Михайлів почав малювати постери, які відображали реакцію на широкомасштабну агресію росії. Його воєнні постери сміливо відносимо до нового явища сучасності – «злого мистецтва проти війни».
Постери художника енергійні, злі до російської агресії, глибокоосмислені та присвячені найактуальнішим новинам з російсько-української війни. Тут представлена його мистецька реакція на події війни, яку він генерує нон-стоп, адже для Владистава – це форма боротьби з агресором та особистий інформаційний фронт.
22 вересня 2022 року у світлиці Рожнятівської публічної бібліотеки відбулася літературна зустріч з письменником-ювіляром, заступником голови НСПУ, лауреатом багатьох літературних премій, автором солідного творчого доробку, заслуженим працівником культури України Ярославом Ткачівським.
В цей осінній дощовий день нас зібрало разом мудре, вагоме, добірне, глибоке, прекрасне, вишукане, радісне і сумне, веселе і гостре, живе і потрібне, рідне українське слово Ярослава Ткачівського. Це людина, яка по-особливому мислить, по-особливому дивиться на цей світ. І найголовніше: у цієї людини чесна і благородна позиція та щира синівська любов до України.
21 вересня 2022 року, напередодні опалювального сезону, в приміщенні Рожнятівської публічної бібліотеки відбулась повторна перевірка знань безпечних методів праці операторів котлів та машинних котлів Рожнятівської громади в зимовий період.
Екзамен проходив за участі головного державного інспектора відділу нагляду в будівництві, енергетиці, котлонагляді, машинобудуванні, транспорті та зв’язку Управління Держпраці в Івано-Франківській області Берчака Михайла Миколайовича. За словами головного інспектора робота даних спеціалістів вимагає великої відповідальності. Від результатів перевірки їх знань, кваліфікації залежить комфорт проживання жителів громади, а передусім, людське життя, а воно – найцінніше.
19 вересня 2022 року у Рожнятівській публічні бібліотеці працювала юридична фокус-група Карітас Івано-Франківськ.
Зустріч відбулася з метою вивчення потреб ВПО, що тимчасово проживають в Рожнятівській громаді. Присутніх хвилювали проблемні питання, пов’язані з у мовами проживання в зимовий період, відновлення втрачених документів, компенсація за зруйноване майно, відновлення виплат та багато інших питань.
Міжнародний проєкт «Відкриті обійми Хібукі» уже мандрує містами і містечками України. Хібукі – це дивовижний собака-обіймака, який вміє уважно вислухати всі таємниці і заспокоїти. Проєкт створено у перші дні війни психологами Дафною Шарон-Максимов та Ольгою Леймунською. Хібуки в перекладі з івриту означає «обійми», ця іграшка вміє обіймати. Вона є терапевтичною методикою роботи з дитячою травмою. Створив її доктор Шай Хен-Галь (Ізраїль).
Сьогодні 14 вересня 2022 року кілька таких м’яких іграшок Хібукі прибуло до Рожнятівської публічної бібліотеки. Тут відбулось зворушлива зустріч собак-обіймак з дітьми, які через російську військову агресію пережили травматичні події. Присутні на терапевтичній зустрічі діти з великою довірою і радістю приймали обійми доброго песика Хібукі. Тепер у них з’явився новий надійний друг, якому можна розказати про свої потаємні переживання і страхи. А ще він вміє захищати дитину, дарувати їй любов і віру що все буде добре!
Хоч за вікном по-осінньому похмуро і прохолодно, проте у бібліотечній світлиці затишно і тепло. Сьогодні тут панувала творча атмосфера. 12 вересня 2022 року діти віком від 7 до 10 років завітали до читального залу, щоб опанувати мистецтво виготовлення 3D відкритки. Засвоїти тонкощі створення листівок дітям допомагали педагог-волонтер Наталія Гуць, педагог Наталія Шайко, а психолог Оксана Гаєвська провела для них пізнавальну вікторину. Коли вітальні листівки будуть зроблені, наступним кроком і завданням для дітей буде складання вітального тексту до Дня вчителя.
6 вересня 2022 року у світлиці Рожнятівської публічної бібліотеки відбувся майстер-клас з виготовлення спеціального атрибуту для моління, який складається з хрестика, п’яти великих і 50 маленьких зерняток – вервички. На початку зустрічі присутні спільно помолилися за мир в Україні, за кожного нашого захисника. Отець Степан Твердохліб поблагословив гостей світлиці на добрий початок і плідну працю. Оволодіти майстерністю плетіння вервички допомагали волонтери Івано-Франківського духовного центру «Милосердя» Віра Лісконог, Людмила Салига. В процесі майстер-класу вони розповідали про історію вервиці і як на ній молитися. Навчаючи присутніх плести вервиці духовні волонтери наголошували на тому, що наша віра і молитва підтримує воїнів, а духовний оберіг є допомогою в цьому. Вервичка, або псалтир Пречистої Діви Марії, – це побожний спосіб моління до Бога, легкий і сприйнятливий для всіх. Він полягає у прославленні Пресвятої Богородиці повторюванням молитви «Богородице Діво».